آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.12.25


دو شنبه 25 اسفند 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 93.12.25 در بازار برق بورس انرژی 3,489 مگاوات برق به ارزش 35 میلیارد و 935 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 84 درصد افزایش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از دو هفته صعود مطلق بالاخره رنگ قرمز به خود دید و نزول اندکی معادل 0.36 درصد را نشان داد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

با توجه به تصویر فوق روند صعودی میانگین وزنی قیمت که در روزهای اخیر با کاهش شیب مواجه شده بود در بازار امروز شیب نزولی اندکی به خود گرفت. با توجه به افزایش قابل توجه حجم و ارزش معاملات همزمان با کاهش قیمت ها می توان انتظار داشت که حداقل روند صعودی پرشتاب افزایش قیمت ها متوقف شده و در صورت تداوم روند نزولی شاهد تغییر روند از صعودی به نزولی و کاهش بیشتر قیمت ها باشیم.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی پس از مدتها شاهد کاهش قیمت در بسیاری از سررسیدها بعد از معاملات اولیه در آنها بودیم به طوری که در انتهای بازار با وجود عرضه نیروگاهها در قیمت های پایین تر از بازار نیز تقاضایی برای خرید وجود نداشت که همین امر انتظار خریداران را برای کاهش قیمت ها افزایش می دهد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940111 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940111 را نشان می‌دهد. همانطور که در نمودار زیر مشخص است شاهد ثبات قیمت و کمی نزول در انتهای دوره پس از صعود شدید قیمت در ابتدای دوره هستیم.

در این نماد تا به امروز 1,002 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که 13/12/93 با 283 مگاوات بیشترین حجم را به خود اختصاص داده است.

روند نماد 13930111 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

دو شنبه 25 اسفند 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.12.25  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد