آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.12.16


شنبه 16 اسفند 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز شنبه 93.12.16 در بازار برق بورس انرژی 1,888 مگاوات برق به ارزش 16 میلیارد و 317 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 59 درصد کاهش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در ادامه روند صعودی خود امروز نیز رشد 0.25 درصدی داشت.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در تصویر فوق مشخص است پس از جهش شدید قیمت همزمان با واریز اعتبارات اسفند ماه به حساب شرکت های توزیع در حال حاضر از شیب صعودی میانگین وزنی قیمت کاسته شده که به نظر می رسد با توجه به کاهش قابل توجه در حجم و ارزش معاملات احتمال ثبات و استراحت قیمت برای شروع رشد بیشتر وجود دارد .

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی شاهد فزونی تقاضا بر عرضه و همچنین رقابت برای خرید در بازار بودیم البته برخلاف روز معاملاتی گذشته نیروگاهها تمایلی برای عرضه بیشتر از خود نشان نداده که در صورت تداوم این وضعیت احتمال جهش بیشتر قیمت در روزهای آتی وجود دارد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13931225 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931225 را نشان می‌دهد. همانطور که مشاهده می شود روند صعودی قیمت با شیب زیاد همچنان پایدار بوده و در حال نزدیک شدن به قیمت 358,000 ريال است.

روند نماد 13921225 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

شنبه 16 اسفند 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.12.16  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد