آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.11.19


یک شنبه 19 بهمن 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 93.11.19 در بازار برق بورس انرژی 818 مگاوات برق به ارزش 6 میلیارد و 986 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 43 درصد کاهش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در روزی که شاهد کاهش 43 درصدی در حجم و ارزش معاملات بودیم رشد 0.46 درصدی داشت  تا دومین روز مثبت خود را طی یک ماه گذشته تجربه کند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می شود در معاملات امروز شاهد صعود در میانگین وزنی قیمت هستیم هرچند این صعود نسبت به صعود چند روز گذشته از شیب بیشتری برخوردار است اما باز هم تأیید حجم و ارزش معاملات را با خود همراه ندارد یعنی حجم معاملات امروز بازگشت روند نزولی را تأیید نمی کند و به نظر می رسد باز هم نوعی اصلاح قیمت پس از نزول شدید باشد اما در صورتی که صعود امروز میانگین وزنی قیمت در روزهای آتی نیز تداوم داشته باشد می توان آغاز روند افزایش قیمت را انتظار داشت.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی شرکت های توزیع همچنان انتظار کاهش بیشتر قیمت ها را داشتند که همین امر موجب کاهش حجم و ارزش معاملات شد.

همچنان نوسانات قیمت در سررسیدهای انتهای دوره بیشتر از ابتدای دوره می باشد و در سررسیدهای ابتدایی ثبات قیمت و نوسانات اندک را شاهد هستیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13931128 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931128 را نشان می‌دهد. همانطور که مشاهده می شود روند کلی نماد نزولی بوده و در روز آخر از شیب نزولی قیمت کمی کاسته شده است.

این نماد تا روز سه شنبه 21/11/93 قابلیت معامله دارد.

روند نماد 13921128 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

یک شنبه 19 بهمن 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.11.19  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد