آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.11.14


سه شنبه 14 بهمن 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 93.11.14 در بازار برق بورس انرژی 1,835 مگاوات برق به ارزش 15 میلیارد و 770 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 381 درصد افزایش را نشان می دهد.

همانطور که در جدول زیر مشاهده می شود صعود دیروز میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) ناپایدار بوده و امروز دوباره به مدار نزول بازگشت و کاهش 0.22 درصدی را تجربه کرد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور در تصویر فوق مشاهده می شود صعود دیروز میانگین وزنی 10 روزه قیمت تداوم نداشته و دوباره نزول را شاهد هستیم. به نظر می رسد سناریوی اول مطرح شده در گزارش دیروز " مبنی بر روند اصلاحی یا استراحت قیمت" با توجه به حرکت امروز قیمت و از طرفی افزایش حجم و ارزش معاملات همزمان با کاهش قیمت ها ، از اعتبار بیشتری برخوردار بوده است البته در حال حاضر هنوز قیمت در کانال 358,000 ريال در حال نوسان بوده و باید دید که آیا موفق به شکستن کف کانال و ورود به کانال پایین تر را خواهد داشت یا خیر.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی شاهد بودیم که با کاهش قیمت ها دوباره حجم و ارزش معاملات افزایش محسوسی داشت که می توان نتیجه گرفت در صورت کاهش قیمت ها پتانسیل افزایش حجم و ارزش معاملات وجود دارد و جذابیت قیمت ها شرکت های توزیع را مجاب به خرید می کند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13931122 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931122 را نشان می‌دهد. همانطور که مشاهده می شود شیب نزولی قیمت در انتهای دوره افزایش یافته و به قیمت 360,000 ريال رسیده است.

در این نماد تا به امروز 1,243 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته که معاملات امروز با توجه به افت محسوس قیمت با 244 مگاوات سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است.

روند نماد 13921122 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

سه شنبه 14 بهمن 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.11.14  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد