آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.11.06


دو شنبه 6 بهمن 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 93.11.06 در بازار برق بورس انرژی 1,637 مگاوات برق به ارزش 14 میلیارد و 235 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 72 درصد کاهش را نشان می دهد.

روند نزولی میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) با توجه به کاهش نسبی قیمت ها در سررسیدهای مختلف  امروز نیز با 0.1 درصد کاهش همچنان پایدار است.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

میانگین وزنی 10 روزه قیمت همانطور که در تصویر مشخص است همچنان با شیب نزولی در کانال 362,000 ريال قرار دارد .

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی انتظارات شرکت های توزیع نیروی برق بابت کاهش بیشتر قیمت ها دلیل اصلی کاهش حجم و ارزش معاملات بود. به نظر می رسد با توجه به نقدینگی موجود در بازار ، در صورت کاهش بیشتر قیمت ها شاهد افزایش حجم و ارزش معاملات باشیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13931115 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931115 را نشان می‌دهد. همانطور که مشاهده می شود در این نماد پس از یک دوره ثبات در ابتدای دوره ، قیمت روندی نزولی به خود گرفته و در انتهای دوره نیز شاهد ثبات قیمت در روزهای اخیر هستیم. بیشترین حجم معاملات در این نماد مربوط به تاریخ 17/10/93 بوده که همزمان با شروع روند نزولی پس از دوره ثبات می باشد.

روند نماد 13921115 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

دو شنبه 6 بهمن 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.11.06  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد