آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.11.05


یک شنبه 5 بهمن 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 93.11.05 در بازار برق بورس انرژی 5,836 مگاوات برق به ارزش 50 میلیارد و 798 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 889 درصد افزایش را نشان می دهد.

هرچند در برخی از سررسیدهای اوایل دوره شاهد افزایش قیمت بودیم اما کاهش قیمت در سررسیدهای اسفند ماه با توجه به حجم بالای آنها همچنان میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) را در بازه منفی نگه داشت و شاهد کاهش 0.06 درصدی هستیم.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

امروز واریز اعتبار جدید برای شرکت های توزیع نیز نیز نتوانست روند نزولی میانگین وزنی 10 روزه قیمت را متوقف کند ، همانطور که مشاهده می شود قیمت در کانال 362,000 ريال قرار دارد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی با توجه به ورود نقدینگی جدید به بازار یعنی واریز اعتبار بهمن ماه همانطور که انتظار می رفت شاهد افزایش قابل توجه در حجم و ارزش معاملات بودیم، سرسیدهای اسفند ماه با توجه به تغییر ظرفیت عرضه نیروگاه‌ها سهم بیشتری در این افزایش داشتند. همچنین امروز برخلاف روزهای گذشته که معاملات در دقایق پایانی انجام می شد شاهد انجام معاملات در ساعات اولیه بازار بودیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13931109 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931114 را نشان می‌دهد. همانطور که مشاهده می شود این نماد از ابتدای دوره روندی نزولی داشته هرچند در بازه ای کوتاه شاهد ثبات قیمت هستیم اما ناپایدار بوده و با شیب بیشتری به روند نزولی خود ادامه داده است . در این نماد تا به امروز 1,286 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته که بیشترین حجم مربوط به تاریخ 17/10/93 با 337 مگاوات همزمان با شروع روند نزولی قیمت پس از ثبات می باشد.

روند نماد 13921109 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

یک شنبه 5 بهمن 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.11.05  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد