آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.11.04


شنبه 4 بهمن 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز شنبه 93.11.04 در بازار برق بورس انرژی 590 مگاوات برق به ارزش 5 میلیارد و 139 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 50 درصد کاهش را نشان می دهد.

کاهش حجم و ارزش معاملات در بازار امروز می تواند به دلیل اتمام اعتبار اکثر شرکت های توزیع نیروی برق باشد البته پس از پایان بازار اعتبار بهمن ماه نیز واریز شد که می تواند محرکی برای افزایش حجم و ارزش بازار باشد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) مانند روز معاملاتی گذشته  امروز نیز 0.07 درصد کاهش را نشان داد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

نمودار میانگین وزنی 10 روزه قیمت همانطور که در تصویر فوق مشخص است وارد کانال 362,000 ریال شده حال باید دید که با توجه به واریز اعتبار جدید ، روند نزولی قیمت پایدار خواهد بود یا شاهد تغییر روند خواهیم بود.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی همچنان در سررسیدهای اسفند ماه بدلیل اختلاف قیمت بین عرضه و تقاضا معامله ای صورت نگرفت . روند نزولی قیمت همچنان پایدار بوده و کاهش جزئی قیمت را شاهد بودیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13931111 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931111 را نشان می‌دهد. همانطور که مشاهده می شود روند قیمت در طول دوره معاملاتی نزولی بوده و در برخی موارد شاهد ثبات کوتاه مدت قیمت هستیم. این نماد تا روز 08/11/93 قابلیت معامله دارد .

روند نماد 13921111 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

شنبه 4 بهمن 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.11.04  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد