آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.30


سه شنبه 30 دی 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 93.10.30 در بازار برق بورس انرژی 1,750 مگاوات برق به ارزش 15 میلیارد و 263 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 302 درصد افزایش را نشان می دهد.

با توجه به رسیدن به انتهای دوره و احتمال واریز اعتبار بهمن ماه به حساب شرکت های توزیع در روزهای آتی و ورود نقدینگی جدید به بازار و انتظار افزایش قیمت از سوی آنها ، تمایل به خرید در بازار امروز افزایش داشت و رشد 302 درصدی را در حجم و ارزش معاملات شاهد بودیم.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) همچنان در بازه منفی نوسان می کند و امروز نیز 0.17 درصد کاهش را نشان داد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در نمودار میانگین وزنی قیمت در بازه 10 روزه که در تصویر فوق مشخص است شاهد افزایش مجدد شیب نمودار و ورود قیمت به کانال 363,000 ريال هستیم.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی همچنان روند نزولی قیمت پایدار بوده و باز هم معاملات در دقایق پایانی صورت گرفت . در سررسیدهای پایانی به دلیل عرضه زیاد نیروگاهها حجم معاملات بیشتری را نسبت به اوایل دوره شاهد بودیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13931108 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931108 را نشان می‌دهد. همانطور که در نمودار مشخص است در ابتدای دوره صعودی ناپایدار و سپس نزول و یک دوره ثبات قیمت در اواسط دوره و مجدداً تداوم روند نزولی را تا به امروز شاهد هستیم .

روند نماد 13921108 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

سه شنبه 30 دی 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.30  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد