آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.20


شنبه 20 دی 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز شنبه 93.10.20 در بازار برق بورس انرژی 956 مگاوات برق به ارزش 8 میلیارد و 411 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 44 درصد کاهش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) نتوانست رشد اندک روز چهارشنبه خود را حفظ کند و امروز نیز نزول 0.1 درصدی را شاهد بودیم.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

 

 

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می‌باشد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی همچنان شاهد ثبات نسبی و نوسان کم قیمت در بازار هستیم آن تعداد از شرکت های توزیع که هنوز اعتبار خود را حفظ کرده اند با توجه به ثبات نسبی قیمت ها وارد بازار شده و اقدام به معامله کردند و انتظار می رود با توجه به اینکه در بازه 10 روزه آخر دوره قرار داریم به مرور خریدهای خود را انجام دهند. نیروگاه‌ها نیز تمایل زیادی به کاهش بیشتر قیمت از خود نشان نمی دهند .

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13931026 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931026 را نشان می‌دهد. همانطور که در نمودار زیر مشخص است روند نزولی با نوسان کم همچنان پایدار بوده و در طول 10 روز معاملاتی گذشته در این نماد نوسان قیمتی چندانی مشاهده نمی شود.

 

روند نماد 13921026 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

شنبه 20 دی 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.20  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد