آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.16


سه شنبه 16 دی 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 93.10.16 در بازار برق بورس انرژی 844 مگاوات برق به ارزش 7 میلیارد و 432 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 58 درصد کاهش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) امروز نیز در ادامه روند نزولی خود کاهش 0.03 درصدی را نشان می دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می‌باشد.

در بازار امروز شاهد بودیم که معاملات در 15 دقیقه پایانی انجام گرفت. شرکت های توزیع توقع کاهش بیشتر قیمت و نیروگاهها تمایل به عرضه در قیمت های روز گذشته را داشتند که در نهایت، تغییر عمده ای در قیمت نداشتیم و با کاهش جزئی قیمت در برخی از سررسیدها معاملات انجام شد. این امر باعث کاهش حجم معاملات نسبت به روزهای گذشته شد. و لذا به طور کلی ثبات نسبی قیمت در بازار حاکم است.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

 

بررسی روند نماد 13931023 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931023 را نشان می‌دهد. همانطور که در نمودار زیر مشخص است شاهد نوسانات اندک و ثبات نسبی قیمت در انتهای دوره هستیم.

 

روند نماد 13921023 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

سه شنبه 16 دی 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.16  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد