آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.14


یک شنبه 14 دی 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 93.10.14 در بازار برق بورس انرژی 2,905 مگاوات برق به ارزش 25 میلیارد و 654 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 60 درصد کاهش را نشان می دهد.

امروز نیز شاهد ثبات نسبی قیمت ها و نوسان اندک در اکثر سررسیدها بودیم با توجه به حجم معاملات به نظر می رسد شرکت های توزیع و نیروگاه‌ها قیمت ها را برای معامله مناسب می‌دانند.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) امروز نیز کاهش اندکی داشت و نزول 0.02 درصدی را نشان می دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می‌باشد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی همچنان شاهد تمایل به عرضه در محدوده 368,000 ریال از سوی نیروگاه‌ها بودیم اما شرکت های توزیع با احتیاط بیشتر نسبت به دیروز به معامله پرداختند و امیدوار به کاهش قیمت و خرید در قیمت های پایین تر هستند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

 

بررسی روند نماد 13931021 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931021 را نشان می‌دهد. همانطور که ملاحظه می شود روند نزولی در این نماد در انتهای دوره تقریبا به ثبات رسیده و نوسان اندکی در آن شاهد هستیم.

 

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

یک شنبه 14 دی 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.14  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد