آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.13


شنبه 13 دی 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز شنبه 93.10.13 در بازار برق بورس انرژی 7,185 مگاوات برق به ارزش 63 میلیارد و 461 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته رشد قابل توجه 1688 درصدی را نشان می دهد.

در معاملات امروز شاهد عرضه با حجم زیاد در اکثر سررسیدها توسط نیروگاهها بودیم که از نظر حجم و ارزش معاملات یکی از روزهای پررونق در بازار برق بورس انرژی به شمار می رود.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) نتوانست رشد خود را ادامه دهد و دوباره وارد بازه منفی شد و کاهش 0.16 درصدی را نسبت به روز معاملاتی قبل نشان می دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می‌باشد.

با توجه به عرضه محدود نیروگاهها و افزایش اندک قیمت ها در روز چهارشنبه ،در بازار امروز خریداران انتظار تکرار همان روند و افزایش قیمت ها را داشتند از این رو شاهد قیمت دهی رقابتی برای خرید از سوی شرکت های توزیع بودیم ، اما در ادامه شاهد عرضه با حجم زیاد از سوی نیروگاهها بودیم که مانع از افزایش قیمت ها شد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

 

بررسی روند نماد 13931020 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931020 را نشان می‌دهد. همانطور که ملاحظه می شود نمودار زیر با نمودارهای بررسی شده در گزارش های قبلی متفاوت است. همانطور که مشخص است این نماد از ابتدای دوره روندی نزولی داشته و در اواخر دوره از شیب آن کاسته شده و شاهد نوسان کم در آن هستیم . این نماد در پایان جلسه معاملاتی 16/10/93 بسته خواهد شد.

 

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

 

شنبه 13 دی 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.13  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد