آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.10


چهار شنبه 10 دی 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 93.10.10 در بازار برق بورس انرژی 401 مگاوات برق به ارزش 3 میلیارد و 548 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش 27 درصدی را نشان می‌دهد.

روند نزولی حجم و ارزش معاملات امروز نیز ادامه داشته و شاهد عرضه کم نیروگاه‌ها در بازار بودیم.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از نزدیک به دو هفته از بازه منفی خارج شد و رشد 0.13 درصدی را نشان می دهد .

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می‌باشد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی همچنان عدم تمایل به عرضه در نیروگاه‌ها مشهود بود به طوری که فقط در 5 نماد معاملات انجام شد و در بقیه سررسیدها با وجود افزایش نسبی قیمت از سوی شرکت های توزیع، معامله ای صورت نگرفت.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13931017 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931017 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است  پس از صعود با شیب تند در ابتدای دوره ، شاهد کاهش قیمت با شیب کمتر نسبت به ابتدای دوره و سپس نوسان کم و تثبیت قیمت در انتهای دوره هستیم که این نماد تا پایان جلسه معاملاتی روز شنبه 93.10.13 قابلیت معامله خواهد داشت.

 

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

چهار شنبه 10 دی 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.10  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد