آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.09


سه شنبه 9 دی 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 93.10.09 در بازار برق بورس انرژی 552 مگاوات برق به ارزش 4 میلیارد و 877 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش 90 درصدی را نشان می‌دهد.

کاهش قابل توجه در ارزش و حجم معاملات می تواند بدلیل اختلاف نظر بر سر قیمت بین شرکت‌های توزیع و نیروگاه‌ها باشد که شرکت‌های توزیع تمایل به خرید در قیمت‌های پایین تر دارند اما نیروگاه‌ها چندان تمایلی به کاهش قیمت از خود نشان ندادند.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) روند ملایم نزولی خود حفظ کرده و کاهش 0.09 درصدی را نشان می‌دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می‌باشد.

امروز در بازار برق بورس انرژی شاهد ادامه روند نزولی بودیم اما نکته قابل توجه در معاملات، مقاومت نیروگاه‌ها در برابر کاهش قیمت‌ها بود که با عرضه کمتر نسبت به چند روز گذشته با هدف جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت‌ها برآمدند و شرکت‌های توزیع نیز کماکان انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها را دارند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13931016 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931016 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است  شاهد نوسان اندک و تثبیت قیمت در روزهای پایانی هستیم.

 

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

سه شنبه 9 دی 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.09  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد