آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.08


دو شنبه 8 دی 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 93.10.08 در بازار برق بورس انرژی 5,652 مگاوات برق به ارزش 49 میلیارد و 985 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته رشد 63 درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) روند ملایم نزولی خود حفظ کرده و کاهش 0.14 درصدی را نشان می‌دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می‌باشد.

امروز در بازار برق بورس انرژی در اکثر سررسیدها شاهد حجم بالایی از معاملات نسبت به روزهای گذشته بودیم البته هیجان خرید مانع از افت بیشتر قیمت ها شد. لذا آنچه بیش از همه به چشم می آید، ثبات و نوسان اندک قیمت‌ها در روز های اخیر بوده است که به نظر می رسد علاوه بر واریز اعتبارات دی ماه شرکت های توزیع نیروی برق، عامل مهمی در حفظ حجم بالای معاملات بوده است.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13931015 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931015 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است  شاهد تثبیت قیمت در روزهای پایانی هستیم.

 

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

دو شنبه 8 دی 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.08  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد