آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.07


یک شنبه 7 دی 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 93.10.07 در بازار برق بورس انرژی 3,478 مگاوات برق به ارزش 30 میلیارد و 800 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش 28 درصدی را نشان می‌دهد.

کاهش ارزش و حجم معاملات نسبت به روز گذشته می تواند به دلیل انتظار خریداران از کاهش قیمت در روزهای آتی باشد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) با روند ملایم نزولی خود حفظ کرده و کاهش 0.31 درصدی را نشان می‌دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می‌باشد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی شاهد کمی افت قیمت در تمام سررسیدها بودیم. با توجه به حجم معاملات، به نظر می رسد قیمت های فعلی برای شرکت های توزیع و نیروگاه‌ها مناسب است لیکن با وجود کاهش قیمت در معاملات امروز و چند روز گذشته، به نظر می رسد خریداران همچنان انتظار کاهش بیشتر قیمت را داشته باشند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13931014 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931014 را نشان می‌دهد. همانطور که ملاحظه می‌شود از شیب نزولی قیمت کاسته شده و میل به ثبات در محدوده 370,000 ریال را شاهد هستیم.

 

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

یک شنبه 7 دی 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.07  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد