آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.06


شنبه 6 دی 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز شنبه 93.10.06 در بازار برق بورس انرژی 4,844 مگاوات برق به ارزش 43 میلیارد و 31 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته رشد قابل توجه 1,730 درصدی را نشان می‌دهد.

می توان دلیل عمده رشد حجم و ارزش معاملات را تخصیص اعتبار دی ماه به شرکت های توزیع دانست . علاوه بر آن کاهش قیمت ها نیز در افزایش تقاضا تأثیر بسزایی داشته است.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) با آهنگ ملایم تری روند نزولی خود حفظ کرده و کاهش 0.23 درصدی را نشان می‌دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می‌باشد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی همچنان روند نزولی پایدار بوده ، البته با توجه به تخصیص اعتبار جدید به شرکت های توزیع نیروی برق و ورود نقدینگی جدید به بازار از شدت آن کاسته شده است و حجم بالای معاملات نیز نشان از مطلوب بودن قیمت‌های امروز برای نیروگاه‌ها و شرکت های توزیع برق دارد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13931013 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931013 را نشان می‌دهد. همانطور که ملاحظه می‌شود از آهنگ نزول قیمت در روزهای پایانی کاسته شده است.

 

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

شنبه 6 دی 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.03  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد