آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.09.29


شنبه 29 آذر 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز شنبه 93.09.29 در بازار برق بورس انرژی 4.644 مگاوات برق به ارزش 42 میلیارد و 651 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 95 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

همانطور که مشخص است با توجه کاهش قیمت ها شاهد افزایش تقاضا از سوی خریداران هستیم ، چنانچه حجم معاملات نسبت به روز معاملاتی گذشته 99 درصد افزایش را نشان می دهد. میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) نیز روند نزولی خود را حفظ کرده و امروز کاهش 1.82 درصدی را نشان می‌دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می‌باشد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی همانطور که انتظار می رفت با نزدیک شدن به انتهای دوره معاملاتی روند نزولی قیمت ها ادامه داشته و با توجه به این کاهش قیمت شرکت های توزیع نیروی برق که در طول دوره با توجه به افزایش قیمت ها خرید نکرده بودند خرید خود را آغاز کرده و در قیمت های نسبتاً مناسب تری نسبت به اوج قیمت ها خرید می کنند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13931003 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931003 را نشان می‌دهد. همانطور که ملاحظه می‌شود روند نزولی در انتهای دوره همچنان پایدار است.

 

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

شنبه 29 آذر 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.09.29  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد