آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.09.25


سه شنبه 25 آذر 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 93.09.25 در بازار برق بورس انرژی 1.266 مگاوات برق به ارزش 11 میلیارد و 952 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 64 درصد کاهش را نشان می دهد.

در معاملات امروز شاهد کاهش قابل توجه در ارزش و حجم معاملات نسبت به روزهای گذشته بودیم از طرف دیگر میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) نیز نسبت به روز گذشته کاهش 0.68 درصدی را نشان می دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می باشد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی شاهد کاهش قیمت در اکثر نمادها بودیم. به نظر می رسد با نزدیک شدن به انتهای دوره و زمان تخصیص اعتبار دی ماه برای شرکت های توزیع نیروی برق روند تدریجی کاهش قیمت ادامه داشته باشد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13930929 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13930929 را نشان می دهد. همانطور که ملاحظه می شود پس از جهش قیمت و افزایش حدود 50,000 ريالی در اواسط دوره معاملاتی ، شاهد ثبات قیمت در انتهای دوره در محدوده 390,000 ریال هستیم.

 

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

www.mobinsb.com

سه شنبه 25 آذر 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.09.25  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد