آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.09.24


دو شنبه 24 آذر 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 93.09.24 در بازار برق بورس انرژی 3.543 مگاوات برق به ارزش 33 میلیارد و 679 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 31 درصد رشد را نشان می دهد.

در معاملات امروز شاهد توقف روند صعودی میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) بودیم که پس از مدت‌ها رشد، همانطور که در جدول زیر مشاهده می شود نسبت به روز گذشته کاهش 0.02 درصدی را نشان می دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می باشد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی شاهد توقف روند صعودی قیمت و ثبات نسبی در اکثر نمادها بودیم. همانطور که مشاهده می شود در اکثر نمادها معاملات بر روی قیمت های پایانی روز گذشته انجام شده است. به نظر می رسد قیمت های فعلی برای نیروگاه‌ها نیز جذاب بوده زیرا شاهد افزایش عرضه در بازار امروز بودیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13930928 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13930928 را نشان می دهد. همانطور که ملاحظه می شود روند صعودی قیمت در این نماد متوقف شده و شاهد ثبات قیمت در محدوده 390,000 ریال هستیم.

 

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

www.mobinsb.com

دو شنبه 24 آذر 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.09.24  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد