آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.09.23


یک شنبه 23 آذر 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 93.09.23 در بازار برق بورس انرژی 2.699 مگاوات برق به ارزش 25 میلیارد و 660 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 23 درصد کاهش را نشان می دهد.

در معاملات امروز میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) هرچند روند صعودی خود را حفظ کرده و رشد 2.95 درصدی را شاهد هستیم اما قیمت ها نسبت به روز معاملاتی گذشته با آهنگ کند تری افزایش یافته اند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می باشد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی نیز روند صعودی قیمت ها پایدار بوده اما با توجه به رسیدن قیمت ها به محدوده 400,000 ریال شاهد کاهش فشار تقاضا بودیم که کاهش حجم و ارزش معاملات نیز می تواند این نکته را تأیید کند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13930927 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13930927 را نشان می دهد. روند صعودی قیمت در این نماد همچنان ادامه داشته اما همانطور که مشخص است شاهد کاهش آهنگ افزایش قیمت هستیم.

 

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

www.mobinsb.com

یک شنبه 23 آذر 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.09.23  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد