آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.09.18


سه شنبه 18 آذر 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 93.09.18 در بازار برق بورس انرژی 3076 مگاوات برق به ارزش 27 میلیارد و 35 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 69 درصد افزایش را نشان می دهد.

در معاملات امروز میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در ادامه روند صعودی خود رشد 4.8 درصدی را نشان می دهد که رکورد درصدی میزان افزایش قیمت در سال 93 می باشد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می باشد.

در معاملات امروز روند افزایشی قیمت‌ها شیب بیشتری به خود گرفته است از طرفی افزایش قابل توجه حجم و ارزش معاملات نسبت به روزهای گذشته می تواند نشان دهنده این نکته باشد که نیروگاه‌ها نیز در قیمت‌های فعلی تمایل به عرضه خود دارند. 

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13930923 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13930923 را نشان می دهد. همانطور که مشخص است تا اواسط دوره معاملاتی نوسان زیادی در این نماد شاهد نیستیم اما با توجه به افزایش قیمت‌ها در روزهای اخیر شتاب روند صعودی در این نماد نیز بیشتر شده و حدود 50.000 ریال نسبت به ابتدای دوره افزایش قیمت داشته است.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

www.mobinsb.com

سه شنبه 18 آذر 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   برق   کارگزاری   بازار برق   اخبار   معاملات برق در بورس انرژی  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد