گزارش بازار

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.08.12


چهار شنبه 12 آبان 1395   سرویس
در معاملات امروز چهارشنبه 95.08.12 در بازار برق بورس انرژی 2,940 مگاوات برق به ارزش 17 میلیارد و 75 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش همراه بوده است.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهارشنبه 95.08.12 در بازار برق بورس انرژی 2,940 مگاوات برق به ارزش 17 میلیارد و 75  میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش همراه بوده است.

شیب صعودی میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در روزهای گذشته، در معاملات امروز متوقف شده و افت اندک 0.3 درصدی رو به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ روند ملایم و صعودی روزهای اخیر قیمت خیلی تداوم نداشت و در معاملات امروز متوقف و اندکی نزولی شد.

امروز در بازار برق بورس انرژی، معاملات در محدوده قیمت‌های روز گذشته به انجام رسید و در انتهای بازار در سمت عرضه شاهد اندکی رقابت بین نیروگاه‌ها بودیم. به نظر می‌رسد با توجه به ورود به فصل سرد و انتظار خریداران نسبت به کاهش قیمت، بازار کشش افزایش قیمت را نداشته باشد؛ البته شرایط، زمان و میزان واریز اعتبارات نیز بر روند قیمت‌ تأثیرگذار است.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13950819 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13950819 را نشان می‌دهد. همانطور که مشاهده می‌شود قیمت در طول دوره روندی صعودی داشته و در حال حاضر در محدوده 363,000 ريال قرار دارد.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ در ابتدای دوره روندی صعودی داشته و پس از رسیدن به محدوده 375,000 ريال در این قیمت به ثبات رسیده است.

در این نماد تا به امروز 75  مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 12.08.1395 با 40  مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13940819 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

چهار شنبه 12 آبان 1395


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری   مبین سرمایه   بازار برق   بورس انرژی   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.08.12  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد