گزارش بازار

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.05.17


یک شنبه 17 مرداد 1395   سرویس
در معاملات امروز ‌یکشنبه 95.05.17 در بازار برق بورس انرژی 160 مگاوات برق به ارزش 1 میلیارد و 225 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز ‌یکشنبه 95.05.17 در بازار برق بورس انرژی 160  مگاوات برق به ارزش 1 میلیارد و 225  میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

از شدت شیب نزولی میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز کاسته شد و کاهش 0.5 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ شیب نزولی قیمت در محدوده 320,000 ريال با کاهش همراه شده و با شیبی ملایم به زیر آن نفوذ کرده است البته کاهش قیمت امروز با افت شدید حجم معاملات همراه بوده که از اعتبار آن می‌کاهد.

امروز در بازار برق بورس انرژی، تنها در 3 نماد از نمادهای بارپایه معاملات به انجام رسید و پس از چند روزی که بازاری پر رونق را شاهد بودیم بازار امروز با افت حجم و ارزش معاملات همراه شد. با توجه به روند نزولی قیمت در روزهای اخیر، خریداران انتظار کاهش بیشتر قیمت را دارند که همین امر موجب رفتار محتاطانه از سوی آنها شد. همچنان بیشترین تقاضا در بازار معطوف به نمادهای کم‌باری می‌باشد که از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند، اما نیروگاه‌ها برای فروش تمایلی نشان نداده تا بتوانند قیمت را تحت تأثیر قرار دهند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13950523 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13950523 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در طول دوره روندی نزولی داشته و در حال حاضر در محدوده 319,000 ريال قرار دارد.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ قیمت در طول دوره روندی نزولی داشته و در انتهای دوره در محدوده 447,000 ريال به ثبات رسیده است.

در این نماد تا به امروز 696  مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 11.05.1395 با 290  مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13940523 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

 

یک شنبه 17 مرداد 1395


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری   مبین سرمایه   بازار برق   بورس انرژی   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.05.17  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد