گزارش بازار

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.05.10


یک شنبه 10 مرداد 1395   سرویس
در معاملات امروز یکشنبه 95.05.10 در بازار برق بورس انرژی 7,656 مگاوات برق به ارزش 24 میلیارد و 238 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش همراه بوده است.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 95.05.10 در بازار برق بورس انرژی 7,656  مگاوات برق به ارزش 24 میلیارد و 238  میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش همراه بوده است.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز شیب نزولی به خود گرفت و کاهش 2 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ در انتهای دوره قیمت روند نزولی به خود گرفته و با توجه با اینکه با افزایش حجم معاملات همراه بوده، قدرت روند را تقویت کرده و احتمال تداوم وجود دارد.

امروز در بازار برق بورس انرژی، با توجه به واریز اعتبار مرداد ماه به حساب شرکت‌های توزیع نیروی برق، پس از مدت‌ها شاهد رونق در بازار و افزایش محسوسی در حجم و ارزش معاملات بودیم. بازار امروز نشان داد در صورتی که نقدینگی بازار تأمین شود بازار قابلیت تبدیل شدن به بازاری پویا را دارد. نکته‌ای که لازم است به آن توجه شود میزان واریزی به حساب خریداران است که هنوز به حدی نرسیده که منجر به تقویت سمت تقاضا و رسیدن بازار به تعادل شود و همچنان سمت عرضه قوی‌تر بوده که مانع از کشف قیمت مناسب در بازار می‌شود.

بیشترین حجم معاملات مربوط به نمادهای کم‌باری بوده که با توجه به قیمت پایین‌تر آن نسبت به سایر نمادها با استقبال بیشتری از سوی خریداران همراه شد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13950517 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13950517 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در طول دوره روندی نزولی داشته و در حال حاضر در محدوده 331,000 ريال قرار دارد.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ قیمت در طول دوره روندی نزولی داشته و در انتهای دوره در محدوده 460,000 ريال به ثبات نسبی رسیده است.

در این نماد تا به امروز 145  مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 10.05.1395 با 119  مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13940517 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

 

یک شنبه 10 مرداد 1395


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری   مبین سرمایه   بازار برق   بورس انرژی   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.05.10  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد