گزارش بازار

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.04.28


دو شنبه 28 تیر 1395   سرویس
در معاملات امروز دوشنبه 95.04.28 در بازار برق بورس انرژی 4 مگاوات برق به ارزش 33 میلیون و 600 هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 72 درصدی همراه بوده است.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 95.04.28 در بازار برق بورس انرژی 4  مگاوات برق به ارزش 33 میلیون و 600  هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 72  درصدی همراه بوده است.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز تغییری نداشت و در محدوده روز معاملاتی گذشته باقی ماند.

بازارامروز:

امروز در بازار برق بورس انرژی، تنها در چهار سررسید از نمادهای بارپایه معاملات یک مگاواتی به انجام رسید؛ از آنجایی که معاملات انجام شده یک مگاواتی بوده و عملاً کشف قیمتی در بازار اتفاق نیفتاده در نتیجه تأثیر آن در نمودار قیمت مفهوم خاصی نداشته و از این رو از درج نمودار میانگین وزنی با قیمت امروز اجتناب شده است. با توجه به نبود نقدینگی بین خریداران و بازار خالی از تقاضا، نیروگاه‌ها نیز تمایلی به کاهش قیمت پیشنهادی خود برای جذب نقدینگی نداشته و عملا بازاری بدون تحرک را شاهد بودیم. وجود برنامه منظم و مدون برای واریز اعتبارات منجر به پویایی بازار در طول دوره می‌شود اما در حال حاضر با روند تأمین نقدینگی موجود شاهد تعطیلی بازار در مقاطعی از دوره هستیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

مقایسه روند قیمت در 4 ماهه ابتدای سال 1394 و 1395 :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

دو شنبه 28 تیر 1395


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری مبین سرمایه   بازار برق   بورس انرژی   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.04.28  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد