گزارش بازار

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.04.13


یک شنبه 13 تیر 1395   سرویس
در معاملات امروز یکشنبه 95.04.13 در بازار برق بورس انرژی 2,187 مگاوات برق به ارزش 7 میلیارد و 699 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش همراه بوده است.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 95.04.13 در بازار برق بورس انرژی 2,187 مگاوات برق به ارزش 7 میلیارد و 699  میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش همراه بوده است.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز تغییر چندانی نداشت و افزایش اندک 0.1 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ قیمت در انتهای دوره شیب نزولی و ملایم خود را حفظ کرده و تغییرات اندکی را به ثبت رسانده و در حال نزدیک شدن به 330,000 ريال می‌باشد.

امروز در بازار برق بورس انرژی، خریداران در نمادهای بارپایه با توجه به فزونی عرضه بر تقاضا و رقابت نیروگاه‌ها برای فروش، با احتیاط بیشتری به معامله پرداختند و انتظار کاهش بیشتر در روزهای آتی را دارند. از سوی دیگر با توجه به عرضه کم‌باری و قیمت پایین‌تر آن نسبت به نمادهای دیگر، تمایل به خرید در این نمادها بیشتر بود و بیشترین حجم معاملات را نیز به خود اختصاص دادند.در بازار امروز در نمادهای میان‌باری و بارپیک نیز معاملاتی به انجام رسید تا پس از مدت‌ها رونقی نسبی را در بازار شاهد باشیم. همانطور که در روزهای اخیر پس از واریز اعتبار تیر ماه به حساب شرکت‌های توزیع نیروی برق شاهد بودیم، در صورت تأمین مالی مناسب این بازار، می‌توان به رونق گرفتن آن امیدوار بود.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13950422 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13950422 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در ابتدای دوره کار خود را با روندی صعودی آغاز کرده اما خیلی پایدار نبوده و شیب نزولی به خود گرفته و در حال حاضر در قیمت 333,000 ريال قرار دارد.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ قیمت در ابتدای دوره کار خود را با روندی صعودی آغاز کرده و پس از رسیدن به محدوده 576,000 ريال  روند نزولی به خود گرفته و در انتهای دوره در محدوده 530,000 ريال قرار گرفته است.

در این نماد تا به امروز 121  مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 13.04.1395 با 60  مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13940422 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

 

یک شنبه 13 تیر 1395


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری   مبین سرمایه   بازار برق   بورس انرژی   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.04.13  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد