گزارش بازار

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.03.16


یک شنبه 16 خرداد 1395   سرویس
در معاملات امروز یکشنبه 95.03.16 در بازار برق بورس انرژی 5 مگاوات برق به ارزش 41 میلیون و 255 هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش نشان می‌دهد.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 95.03.16 در بازار برق بورس انرژی 5 مگاوات برق به ارزش 41 میلیون و 255  هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته  کاهش نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز شیب صعودی به خود گرفت و 1 درصد رشد را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ در انتهای دوره قیمت اندکی شیب صعودی به خود گرفته و در محدوده 343,000 ريال قرار گرفته است. البته حجم پایین معاملات اعتبار روند را با ابهام مواجه کرده است.

امروز در بازار برق بورس انرژی، تنها این شرکت‌های خرده فروشی بودند که در قیمت‌های فعلی به خرید پرداختند و شاهد انجام معاملات یک مگاواتی در پنج سررسید در بازار بودیم. هرچند در روزهای اخیر اعتبار خرداد ماه به حساب شرکت‌های توزیع نیروی برق واریز شد اما با توجه به افزایش قیمت پیشنهادی از سوی نیروگاه‌ها و عدم استقبال از سوی خریداران، بازار با افت قابل توجهی در حجم و ارزش معاملات همراه شده است.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13950326 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13950326 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در روزهایی که مورد معامله قرار گرفته شیب صعودی داشته است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ در ابتدای دوره روندی صعودی داشته و پس از رسیدن به محدوده 543,000 ريال در انتهای دوره شیب نزولی به خود گرفته و در محدوده 516,000 ريال به کار خود پایان داده است.

در این نماد تا به امروز 191  مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 29.02.1395 با 190  مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13940326 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

یک شنبه 16 خرداد 1395


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری   مبین سرمایه   بازار برق   بورس انرژی   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.03.16  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد