گزارش بازار

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.03.09


یک شنبه 9 خرداد 1395   سرویس
در معاملات امروز یکشنبه 95.03.09 در بازار برق بورس انرژی 2 مگاوات برق به ارزش 14 میلیون و 320 هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته افزایش را نشان می‌دهد.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 95.03.09 در بازار برق بورس انرژی 2 مگاوات برق به ارزش 14 میلیون و 320 هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته  افزایش را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز افزایش قابل توجهی داشت که البته حجم معاملات بسیار اندک بود.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ در معاملات امروز قیمت با جهشی قابل توجه افزایش 40,000 ريالی را به ثبت رساند، البته حجم معاملات در حداقل ممکن بود که قابل اتکا بودن روند صعودی را با ابهام مواجه کرده است.

امروز در بازار برق بورس انرژی،  همچنان شکاف قیمتی بین قیمت پیشنهادی نیروگاه‌ها و شرکت‌های توزیع نیروی برق مشهود بود و هیچکدام از طرفین حاضر به تعدیل قیمت خود نشدند و تنها در دو سررسید معاملات یک مگاواتی به انجام رسید. به نظر می‌رسد نیروگاه‌ها برای جبران افت قیمت در ماه‌های اخیر، تصمیم به عدم عرضه در محدوده قیمت‌های گذشته گرفته اند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13950318 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13950318 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در ابتدای دوره کار خود را با شیبی نزولی آغاز کرده و در حال حاضر در محدوده 300,000 ريال به ثبات رسیده است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ در طول دوره روندی صعودی داشته و در انتهای دوره در محدوده 510,000 ريال به ثبات رسیده است.

در این نماد تا به امروز 145 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 28.02.1395 با 100  مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13940318 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

یک شنبه 9 خرداد 1395


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری   مبین سرمایه   بازار برق   بورس انرژی   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.03.09  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد