گزارش بازار

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.03.03


دو شنبه 3 خرداد 1395   سرویس
در معاملات امروز دوشنبه 95.03.03 در بازار برق بورس انرژی 2 مگاوات برق به ارزش 14 میلیون و 640 هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش اندکی را نشان می‌دهد.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 95.03.03 در بازار برق بورس انرژی 2 مگاوات برق به ارزش 14 میلیون و 640 هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته  کاهش اندکی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز شیب نزولی به خود گرفت و کاهش 2 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ روند صعودی قیمت در روز معاملاتی گذشته پایدار نماند و در معاملات امروز با نزول دوباره مواجه شد و در محدوده 305,000 ريال قرار گرفت.

امروز در بازار برق بورس انرژی،  تنها در دو سررسید با حداقل حجم ممکن معاملات به انجام رسید و همچنان بازار از روزهای رونق خود فاصله دارد. خریدارانی که مقداری از اعتبار خود را حفظ کرده‌اند، با توجه به احتمال تأخیر بیشتر در واریز اعتبارات و انتظار از کاهش بیشتر قیمت‌ها، برای انجام معامله عجله‌ای نداشته تا خرید خود را در قیمت‌های مناسب‌تر انجام دهند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13950310 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13950310 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت روندی پر فراز و نشیب را در طول دوره طی کرده و در انتها شیب نزولی به خود گرفته و در محدوده 300,000 ريال قرار گرفته است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ در طول دوره روندی صعودی داشته و پس از رسیدن به محدوده 490,000 ريال متوقف شده و در این محدوده به ثبات رسیده است.

در این نماد تا به امروز 43 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 29.02.1395 با 30  مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13940310 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

دو شنبه 3 خرداد 1395


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری   مبین سرمایه   بازار برق   بورس انرژی   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.03.03  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد