گزارش بازار

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.02.13


دو شنبه 13 اردیبهشت 1395   سرویس
در معاملات امروز ‌دوشنبه 95.02.13 در بازار برق بورس انرژی 1 مگاوات برق به ارزش 8 میلیون و 160 هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش قابل ملاحظه ای را نشان می‌دهد.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز ‌دوشنبه 95.02.13 در بازار برق بورس انرژی 1 مگاوات برق به ارزش 8 میلیون و 160 هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش قابل ملاحظه ای را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز جهش قابل توجهی داشت و رشد 13 درصدی را به ثبت رساند. البته لازم به ذکر است معامله امروز مربوط به سررسیدهای خرداد ماه بود که به دلیل ورود به ماه دیگر با افزایش قیمت همراه شد و در حداقل حجم ممکن به ثبت رسید.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ روند قیمت در معاملات امروز با جهشی شدید همراه شد و افزایش 38,000 ريالی را به ثبت رساند. البته با توجه به حجم اندک معاملات امروز این روند را نمی‌توان معتبر و قوی استنباط کرد و احتمال تغییر وجود دارد.

امروز در بازار برق بورس انرژی، اختلاف قیمت پیشنهادی شرکت های توزیع نیروی برق و نیروگاه‌ها مانع از انجام معاملات شد و تنها در یک سررسید معاملات به انجام رسید. به نظر می‌رسد خریداران با توجه به فزونی عرضه بر تقاضا با صبر بیشتری معاملات خود را انجام دهند تا درصورت کاهش قیمت، از قیمت‌های پایین‌تر نیز منتفع گردند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13950221 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13950221 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در ابتدای دوره کار خود را با روندی صعودی آغاز کرده و در اواسط دوره شیب نزولی به خود گرفته و پس از ثبات کوتاه مدت در قیمت 305,000 ريال دوباره شیب نزولی به خود گرفته و در محدوده 302,000 ريال قرار گرفته است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ روندی پر فراز و نشیب در طول دوره بوده که در انتهای دوره شیبی صعودی به خود گرفته و در محدوده 430,000 ريال به کار خود پایان داده است.

در این نماد تا به امروز 331 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 11.02.1395 با 150  مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13940221 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

دو شنبه 13 اردیبهشت 1395


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری   مبین سرمایه   بازار برق   بورس انرژی   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 95.02.13  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد