گزارش بازار

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.12.22


شنبه 22 اسفند 1394   سرویس
در معاملات امروز ‌شنبه 94.12.22 در بازار برق بورس انرژی 337 مگاوات برق به ارزش 2 میلیارد و 305 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش همراه بوده است.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز ‌شنبه 94.12.22 در بازار برق بورس انرژی 337 مگاوات برق به ارزش 2 میلیارد و 305 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش همراه بوده است.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از صعود موقت در روز معاملاتی گذشته در معاملات امروز متوقف شد و در محدوده 285,000 ريال باقی ماند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ پس از صعود کوتاه مدت روز گذشته قیمت، در معاملات امروز تغییری در آن به ثبت نرسید و شاهد ثبات قیمت در محدوده جدیدی هستیم.

امروز در بازار برق بورس انرژی، محدودیت حجم عرضه از سوی نیروگاه‌ها و فزونی تقاضا بر عرضه در سررسیدهای در نزدیک به ابطال، این قدرت را به فروشندگان داد تا مانند روز معاملاتی گذشته بتوانند برق خود را با قیمتی بالاتر به فروش برسانند. با توجه به این که روزهای پایانی سال 1394 را سپری می‌کنیم عدم واریز به موقع اعتبارات و نوسان قابل توجه در میزان واریزی‌ها، مشکل اساسی بازار در ماه‌های اخیر بوده به طوری که همواره نوعی عدم تعادل در بازار وجود داشته و مانع از کشف قیمت واقعی در بازار شده است.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13941228 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13941228 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت با شیبی تند از ابتدای دوره پایدار بوده و در انتهای دوره با کمی رشد در محدوده 285,000 ريال قرار گرفته است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ از ابتدای دوره روندی صعودی با شیبی نسبتاً ملایم بوده اما در انتهای دوره با جهشی قابل توجه همراه شده و تا محدوده 420,000 ريال رشد کرده است.

در این نماد تا به امروز 80 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 22.12.1394 با 44 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13931228 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

شنبه 22 اسفند 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری   مبین سرمایه   بازار برق   بورس انرژی   گزارش   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.12.22  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد