گزارش بازار

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.11.13


سه شنبه 13 بهمن 1394   سرویس
در معاملات امروز سه‌شنبه 94.11.13 در بازار برق بورس انرژی 550 مگاوات برق به ارزش 4 میلیارد و 356 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش همراه بوده است.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه‌شنبه 94.11.13 در بازار برق بورس انرژی 550 مگاوات برق به ارزش 4 میلیارد و 356  میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش همراه بوده است.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات تغییری نداشت و ثابت باقی ماند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت، مشاهده می‌شود؛ روند قیمت باز هم در محدوده 330,000 ريال متوقف شده و موفق به نزول به زیر آن نشده است. این چندمین بار است که در طول این ماه قیمت پس از رسیدن به این محدوده متوقف می‌شود و قادر به کاهش بیشتر نیست. به نظر می رسد قیمت مذکور برای نیروگاه‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است که تا به امروز حاضر به فروش برق خود زیر این قیمت نشده‌اند.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، قیمت‌ها مانند روز گذشته به ثبت رسید، نکته قابل توجه افزایش حجم تقاضا نسبت به روز گذشته بود که منجر به افزایش حجم و ارزش معاملات شد، البته همچنان به طور کل حجم عرضه در بازار بیشتر از تقاضا می‌باشد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13941124 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13941124 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در ابتدای دوره کار خود را با روندی نزولی آغاز کرده و در اواسط دوره شیب صعودی به خود گرفته و در انتهای دوره باز هم شیب نزولی به خود گرفته و در محدوده 330,000 ريال قرار گرفته است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ روندی نزولی بوده که در انتهای دوره در محدوده 359,000 ريال قرار گرفته است.

در این نماد تا به امروز 291 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 13.11.1394 با 100 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13931124 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

سه شنبه 13 بهمن 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری   مبین سرمایه   بازار برق   بورس انرژی   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.11.13  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد