گزارش بازار

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.10.16


چهار شنبه 16 دی 1394   سرویس
در معاملات امروز چهار‌شنبه 94.10.16 در بازار برق بورس انرژی 120 مگاوات برق به ارزش 1 میلیارد و 7 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش 83 درصدی را نشان می‌دهد.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهار‌شنبه 94.10.16 در بازار برق بورس انرژی 120 مگاوات برق به ارزش 1 میلیارد و 7 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش 83 درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از مدت‌ها در معاملات امروز با کمی صعود مواجه شد و رشد 0.8 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت، مشاهده می شود؛ روند نزولی قیمت در معاملات امروز با اندکی صعود مواجه شد تا قیمت در محدوده 350,000 ريال قرار گیرد. البته حجم کم معاملات امروز از اعتبار روند صعودی می‌کاهد.

بازار برق بورس انرژی، در آخرین روز معاملاتی هفته با اندکی رشد در قیمت‌ها مواجه شد که البته با کاهش قابل توجه در حجم و ارزش معاملات همراه بود؛ به نظر می‌رسد انتظارات خریداران از واریز اعتبار به حساب شرکت های توزیع نیروی برق در ابتدای هفته آتی و احتمال جهش قیمت منجر شد تا اندکی افزایش قیمت را شاهد باشیم.

البته در حال حاضر زمان دقیق واریز اعتبارات جدید مشخص نبوده و انتظارات بازیگران بازار است که روند معاملات را مشخص می‌کند.

    آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13941029 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13941029 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت از ابتدای دوره پایدار بوده و در حال حاضر در انتهای دوره در محدوده 351,000 ريال قرار گرفته است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود در طول دوره روندی نزولی بوده و در انتهای دوره با شیبی بسیار ملایم به کار خود ادامه داده و در نهایت در محدوده 368,000 ريال قرار گرفته است.

در این نماد تا به امروز 1,620 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 29.09.1394 با 830 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13931029 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

چهار شنبه 16 دی 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری   مبین سرمایه   بازار برق   بورس انرژی   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.10.16  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد