گزارش بازار

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.09.08


یک شنبه 8 آذر 1394   سرویس
روند نزولی میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز نسبت به روزهای گذشته شیب بیشتری به خود گرفت و کاهش 1 درصدی را به ثبت رساند.

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.09.08

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 94.09.08 در بازار برق بورس انرژی 4,608 مگاوات برق به ارزش 27 میلیارد و 316 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به معاملات گذشته افزایش 23 درصدی را نشان می‌دهد.

روند نزولی میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز نسبت به روزهای گذشته شیب بیشتری به خود گرفت و کاهش 1 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

 

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است؛ روند نزولی قیمت در معاملات امروز شیب نزولی خود را حفظ کرده و در نزدیکی 377,000 ريال قرار دارد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، بیشترین حجم معاملات مربوط به نمادهای بارپایه و کم باری بود به این ترتیب که ابتدا در نماد بار پایه با کاهش قیمت، 1 معامله صورت گرفت و سپس همانند روزهای گذشته در نماد کم باری شاهد کاهش قیمت و در نتیجه انجام معاملات در این نماد بودیم اما با نزدیک شدن به زمان پایانی معاملات با کاهش بیشتر قیمت از سوی عرضه کنندگان در نماد بار پایه انجام معاملات بیشتری در این نماد نسبت به روزهای گذشته صورت گرفت. البته به دلیل حجم کم عرضه از سوی عرضه کنندگان و تقریباً ثابت ماندن قیمت نسبت به دو نماد دیگر به ترتیب در نمادهای بار پیک و میان باری معاملات کمتری انجام گرفت.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

 

بررسی روند نماد 13940916 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940916 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است در انتهای دوره قیمت پس از صعودی موقت شیبی ملایم و نزولی به خود گرفته و در حال حاضر در قیمت 380,000 ريال قرار دارد.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است روندی کاملاً صعودی بوده و تا قیمت 333,000 ريال رشد کرده است.

در این نماد تا به امروز 3,903 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 27.08.1394 با 1,251 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930916 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

 

یک شنبه 8 آذر 1394
مبین سرمایه


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری مبین سرمایه   بورس انرژی   بازار برق   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94/09/08  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد