آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.09.07


شنبه 7 آذر 1394   سرویس
روند نزولی و ملایم میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز نسبت به روزهای گذشته شیب بیشتری به خود گرفت و کاهش 0.6 درصدی را به ثبت رساند.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز ‌شنبه 94.09.07 در بازار برق بورس انرژی 4,605 مگاوات برق به ارزش 22 میلیارد و 169 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به معاملات گذشته کاهش 52 درصدی را نشان می‌دهد.

روند نزولی و ملایم میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز نسبت به روزهای گذشته شیب بیشتری به خود گرفت و کاهش 0.6 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است؛ روند نزولی قیمت در معاملات امروز شیب بیشتری به خود گرفته و در نزدیکی 380,000 ريال قرار دارد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، بیشترین حجم معاملات مربوط به نمادهای کم باری بود که در اواسط بازار با کاهش قیمت همراه شدند؛ در ادامه با نزدیک شدن به انتهای بازار نمادهای بار پایه نیز با کاهش مواجه شدند که در این نمادها نیز معاملاتی به ثبت رسید. در بازار امروز شاهد شکل گیری فضای رقابتی در سمت عرضه و عدم تمایل به افزایش قیمت از سوی خریداران بودیم که می تواند یکی از دلایل کاهش حجم معاملات در نمادهای بارپایه قلمداد شود.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940916 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940916 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است در انتهای دوره قیمت پس از صعودی موقت شیبی ملایم و نزولی به خود گرفته و در حال نزدیک شدن به قیمت 380,000 ريال می‌باشد.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است روندی کاملاً صعودی بوده و تا قیمت 333,000 ريال رشد کرده است.

در این نماد تا به امروز 3,818 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 27.08.1394 با 1,251 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930916 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

www.mobinsb.com

شنبه 7 آذر 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری   مبین سرمایه   بازار برق   بورس انرژی   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.09.07  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد