آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.08.27


چهار شنبه 27 آبان 1394   سرویس
در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، با توجه به واریز بخش سوم اعتبار آبان ماه به حساب شرکت‌های توزیع نیروی برق و افزایش نقدینگی در بازار شاهد تداوم رونق و پویایی در بازار بودیم.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهار‌شنبه 94.08.27 در بازار برق بورس انرژی 24,844 مگاوات برق به ارزش 191 میلیارد و 938 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته افزایش 72 درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) روزهای نسبتاً با ثباتی پشت سر می‌گزارد و در معاملات امروز افزایش اندک 0.03 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است؛ همچنان حمایت قیمت در محدوده 370,000 ريال پایدار بوده و روندی با ثبات در این قیمت مشاهده می‌شود.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، با توجه به واریز بخش سوم اعتبار آبان ماه به حساب شرکت‌های توزیع نیروی برق و افزایش نقدینگی در بازار شاهد تداوم رونق و پویایی در بازار بودیم. در سررسیدهای ابتدای دوره (در نماد بارپایه) که آخرین روز معاملاتی خود را سپری می‌کردند؛ با توجه به افزایش تقاضا از سوی شرکت‌های توزیع نیروی برق و کاهش حجم عرضه از سوی نیروگاه‌ها، در سمت خریداران رقابت شکل گرفت که منجر به افزایش قیمت شد؛ اما در سررسیدهای دیگر قیمت ها نسبتاً در محدوده روز معاملاتی گذشته قرار داشت. در نمادهای دیگر بازار تغیرات قیمت به این شرح بود که در بار پیک تغییراتی نسبت به روز گذشته مشاهده نشد؛ در میان باری در برخی از سررسیدها افزایش قیمت به ثبت رسید و در نماد کم باری اکثر سررسیدها با کاهش قیمت همراه بودند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940908 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940908 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت از ابتدای دوره پایدار بوده و در انتهای دوره در محدوده 370,000 ريال به ثبات رسیده است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است برخلاف امسال روندی صعودی بوده و تا قیمت 325,500 ريال رشد کرده است.

در این نماد تا به امروز 4,291 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 24.08.1394 با 1,493 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930908 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

www.mobinsb.com

چهار شنبه 27 آبان 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری   مبین سرمایه   بازار برق   بورس انرژی   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.08.27  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد