آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.08.25


دو شنبه 25 آبان 1394   سرویس
در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، با توجه به روند نزولی قیمت ها در روزهای اخیر و تزریق اعتبار مرحله دوم در آبان ماه و تأمین نقدینگی در بازار، شاهد رونق در بازار بودیم.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 94.08.25 در بازار برق بورس انرژی 14,822 مگاوات برق به ارزش 96 میلیارد و 868 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش 66 درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) روند ملایم نزولی خود را حفظ و در معاملات امروز کاهش 0.4 درصدی را به ثبت رساند.

 

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است؛ روند نزولی قیمت با شیبی ملایم به محدوده 370,000 ریال رسیده و در منطقه حساس قرار دارد. حال باید دید این روند توان عبور از این قیمت را در روزهای آتی خواهد داشت یا شاهد بازگشت روند خواهیم بود.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، با توجه به روند نزولی قیمت ها در روزهای اخیر و تزریق اعتبار مرحله دوم در آبان ماه و تأمین نقدینگی در بازار، شاهد رونق در بازار بودیم. به نظر می رسد در معاملات روز گذشته برخی از شرکت‌های توزیع نیروی تمام نقدینگی خود را مصرف و از بازار خارج شده‌اند در مقابل برخی دیگر از خریداران نیز هنوز وارد بازار نشده و انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها را می‌کشند. در بازار امروز در نمادهای بار پایه تغییرات قیمت نسبت به روز گذشته کمتر بود اما نکته قابل توجه کاهش قابل توجه قیمت در نماد کم باری بود که با اقبال خریداران مواجه شد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی: