آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.08.24


یک شنبه 24 آبان 1394   سرویس
با تداوم روندی نزولی در قیمت ها و جذابیت آن در برخی از سررسیدها، تمایل به خرید نزد شرکت های توزیع نیروی برق افزایش یافت و رکوردی جدید در حجم و ارزش معاملات به ثبت رسید

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز ‌یکشنبه 94.08.24 در بازار برق بورس انرژی 36,612 مگاوات برق به ارزش 288 میلیارد و 254 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته افزایش بیش از 2 برابری را نشان می‌دهد. لازم به ذکر است در معاملات امروز رکورد جدیدی در حجم و ارزش معاملات در بازار برق بورس انرژی به ثبت رسید.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) همچنان در مدار نزول قرار دارد و در معاملات امروز کاهش 1 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است؛ روند نزولی قیمت با شیبی ملایم در حال نزدیک شدن به قیمت 370,000 ريال است. با توجه به افزایش حجم معاملات همراه با روند نزولی در قیمت، احتمال تداوم کاهش قیمت ها وجود دارد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، با تداوم روندی نزولی در قیمت ها و جذابیت آن در برخی از سررسیدها، تمایل به خرید نزد شرکت های توزیع نیروی برق افزایش یافت و رکوردی جدید در حجم و ارزش معاملات به ثبت رسید. در بازار امروز نیز مانند روزهای اخیر در سمت نیروگاه‌ها رقابت مشاهده شد. با توجه به روند نزولی بازار و انتظارات بازیگران به نظر می‌رسد نیروگاه‌ها تمایل دارند برق خود را قبل از کاهش بیشتر قیمت‌ها به فروش برسانند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی: