آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.08.12


سه شنبه 12 آبان 1394   سرویس
در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، همچنان تمایل به افزایش قیمت در نیروگاهها وجود دارد هرچند عملاً در بازار معامله ای انجام نمی شود و خریداران تمایلی به خرید در قیمت های موجود از خود نشان نمی دهند

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه‌شنبه 94.08.12 در بازار برق بورس انرژی 1 مگاوات برق به ارزش 9 میلیون و 720 هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش 98 درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) نسبت به روز معاملاتی گذشته تغییری را نشان نمی دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است؛ روند قیمت به رقم 405,000 ريال رسیده است البته نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که حجم معاملات در این روزها، حداقل حجم ممکن بوده که از اعتبار آن می‌کاهد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، همچنان تمایل به افزایش قیمت در نیروگاهها وجود دارد هرچند عملاً در بازار معامله ای انجام نمی شود و خریداران تمایلی به خرید در قیمت های موجود از خود نشان نمی دهند اما نیروگاهها تغییری در قیمت دهی خود ایجاد نکرده و بازار کم روقی را در روزهای اخیر پشت سر گذاشته ایم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940822 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940822 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در ابتدای دوره کار خود را با روندی صعودی آغاز کرده و در انتهای دوره در محدوده حدودا 375,000 ريالی به ثبات رسیده است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است در ابتدای دوره روندی نزولی بوده و پس از کاهش به قیمت 351,000 ريال در این محدوده به ثبات رسیده است.

در این نماد تا به امروز 2,161 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 25.07.1394 با 763 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930822 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

سه شنبه 12 آبان 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


کارگزاری   مبین سرمایه   بورس انرژی   بازار برق   گارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.08.12  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد